top of page

Kihnu saare kiire internet 

Projekti sisu:

Kihnus on ainult üks 4G mast, mis ei kata inimeste vajadusi piisavalt. 4G arenduse tulemusel likvideeriti enamik vaskkaabliühendusi ning operaatorid otseühendusi enam ka juurde ei paku, ainult traadita ühendusi. Optilise kiudvõrgu kasutuselevõtt võimaldas inimestel ühendada oma majad otse baasvõrguga operaatorite poolt pakutava kiirusel. 

Projektist saadav kasu:
Katkematu andmeside kasutuselevõtt võimaldab Kihnu inimestel mugavamalt vaadata suuremate mahtudega TV- ja videosisu. Varem oli suvel, kui saar oli külalistest tulvil, keeruline saada andmesideühendust, uue optilise kiudvõrgu tekkega aga jätkub seda nüüd kõigile.  Samuti võimaldab uus optilise kiu võrgulahendus katkematut andmevahetust kohalikule Tervisemajale, see aga omakorda annab turvatunnet ravivajadusega inimestele.  Kui varasemalt olid tormid sideühendustele ohtlikud, siis uued ühendused on tormikindlad. Uuest ja ülikiirest internetist tunnevad suurt rõõma ka Kihnu turismiasutused.  

Edasised plaanid:

Mõned majapidamised, kes esimesel korral ei saanud osa uuest Kihnu saare  optilise kiu võrgulahendusest, saavad ühendatud  lähiaastatel.

 
 
bottom of page