top of page

Kihnu saare kiire internet 

Projekti sisu:

Kihnus on läbi aegade olnud kehv ühendus muu maailmaga. Vasevõrgul pakutav teenus ei taga enam tänapäevaseid vajadusi. Mobiilside arenguga paranes olukord saarel oluliselt – seda just 4G tehnoloogia kasutuselevõtuga, mis suurendas oluliselt andemahu läbilaskekiirust. Samas on Kihnu saarel ainult üks mobiilsidemast, mis ei kata kogu saare vajadusi ühtlaselt. 
4G arenduse tulemusel likvideeriti enamik vaskkaabliühendusi ning praegusel ajal pakuvad operaatorid ainult  traadita ühendusi. Kiire interneti võrgu kasutuselevõtt võimaldas inimestel liituda võrguga, mis pakub tänapäevaseid internetikiiruseid  ja valida endale sobiv teenusepakkuja/operaator. 
Kiire internetivõrk rajati järgmistesse Kihnu küladesse: Sääre küla, Linaküla ja Rootsiküla.

Projektist saadav kasu:
Kiire ja stabiilse kiire internetivõrgu kasutuselevõtt võimaldab Kihnu inimestel mugavamalt vaadata suuremate mahtudega TV- ja videosisu, suhelda muu maailmaga, mängida online mänge ja teha muid meelepäraseid tegevusi internetis. Varem oli suvel, kui saar oli külalistest tulvil, keeruline saada kvaliteetset ja kiiret andmesideühendust, uue optilise kiudvõrgu tekkega aga jätkub seda nüüd kõigile võrguga liitunud klientidele.  Samuti võimaldab uus kiire interneti võrgulahendus kvaliteetset andmevahetust kohalikule Tervisemajale, see aga omakorda annab turvatunnet ravivajadusega inimestele. Uuest ja ülikiirest internetist tunnevad suurt rõõmu ka Kihnu  turismiasutused.    

Edasised plaanid:

Paljude Kihnu majapidamisteni aga kahjuks veel kiire internetivõrk ei ulatu. Õige varsti ehitatakse kiire internetiühendus välja ka Lemsi küla sadama ümbruses olevatele majapidamistele. Loodame, et lähiaastatel jätkub rahastust ka ülejäänud Kihnu majapidamiste väljaehitamiseks. 

 
 
bottom of page